„Widoki Psychogeograficzne" to cykl rysunków, tekstów i fotografii, które są impresyjnym zapisem spacerów artystki i niewidomego biegacza Grzegorza Powałki po ulicach Warszawy. Powstała w ten sposób mapa to kolaż przeplatających się perspektyw – artystka rejestruje spacery za pomocą rysunku, a Grzegorz posługuje się słowem. Dwa różne spojrzenia uzupełniają się i wzmacniają. Na pracę składają się pamiątki po spacerach: dyktafon, ołówki, temperówka, gumka do ścierania, szkice, linka dla niewidzącego biegacza. Wszystkie te przedmioty są świadectwem jednoczesnego istnienia wielu osobistych obrazów miasta.

 

 


Paulina Pankiewicz

Paulina Pankiewicz zajmuje się działaniami performatywnymi, rysunkiem, ilustracją, wideo, realizuje projekty site specific. Często wchodzi w dialog ze strukturami przestrzennymi miasta, bada je, obserwuje i opisuje. Równie mocną inspirację znajduje w naturze. Eksploruje te dwa tematy w kontekście przestrzeni, czasu i ruchu. Jest absolwentką malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2007). Obroniła doktorat na Wydziale Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Bierze udział w wystawach i tworzy performanse. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Rok powstania: 2019/2020
ołówek, flamaster, kredka, długopis i farba akrylowa na papierze, mapa, druki cyfrowe, dyktafon, notesy, linka, cienkopis, długopis, piórko, metalowe pudełko, ołówki, gumki do ścierania, metalowa temperówka, grafit, fotografie cyfrowe
Dzięki uprzejmości Artystki (projekt mapy: Magdalena Piwowar)